Bohemi z Montparnassa

Jean Cocteau & Veno Pilon

2016

Sebastião Salgado: Geneza

pregledna razstava fotografskega velikana

2016

PhotoMagic

Stane Jagodič, Gábor Kerekes, Branko Lenart

2016

Portfolio Review 2016

  Festival Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2016 vabi fotografe, da predstavijo svoja dela na Portfolio Review, ki bo potekal […]

2016

Natečaj za Večerne projekcije

Mednarodni natečaj za sodobne fotografe

2016

Program

 

25. MAJ

 
Almin Zrno, The Power of Body, 2014

Almin Zrno, The Power of Body, 2014

20.00
ALMIN ZRNO: Moč telesa
Mala galerija, Cankarjev dom, Ljubljana

more»

 
 

30. MAJ

 
Gerhard Steidl

Gerhard Steidl

JANEZ BOGATAJ in fotografske knjige založbe STEIDL

Knjigarna Konzorcij, Ljubljana

more»

 
 

31. MAJ

 
Sebastiao Salgado, Iceberg in the Weddell Sea, Antarctica, 2005

Sebastiao Salgado, Iceberg in the Weddell Sea, Antarctica, 2005

19.00

VIRGINIA VRECL: arhiTEKSTURE
Kavarna NUK, Ljubljana

20.00
SEBASTIÃO SALGADO: Geneza
Mestni muzej, Ljubljana

20.30
(NE)ZNANO
Galerija Mikado, Ljubljana

more»

 
 

1. JUNIJ

 
Veno Pilon, Portrait of Ossip Zadkine, 1936

Veno Pilon, Portrait of Ossip Zadkine, 1936

19.00
TOMAŽ ČRNEJ: V galeriji
Galerija Janez Boljka, Ljubljana

19.00
NOVAF
Fotogalerija Stolp, Maribor

20.00
JEAN COCTEAU & VENO PILON: Bohemi iz Montparnassa
Photon, Ljubljana

more»

 
 

2. JUNIJ

 
Gabor Kerekes, Aircraft Cemetery

Gabor Kerekes, Aircraft Cemetery, 2002

13.00
EMINA DJUKIĆ: Nove stare kompozicije
Prvo preddverje, Cankarjev dom, Ljubljana

16.00
IZROČILO
Jurčičev trg 2, Ljubljana

18.00
PHOTOMAGIC: Stane Jagodič / Gabor Kerekes / Branko Lenart
Slovenski etnografski muzej, Ljubljana

19.00
MARINA PAULENKA: Drugi dom
Mednarodni grafični likovni center, Ljubljana

20.00
ANNA TIHANYI: Berlin Bhf.
Balassi Institut, Ljubljana

21.00
ISO0
Javno zaklonišče, Argentinski park, Ljubljana

more»

 
 

3. JUNIJ

 
Jaka Gasar, Refugees, 2015

Jaka Gasar, Refugees, 2015

18.00

Predstavitev knjige History of European Photography, 2. del (1939-1969)
Knjigarna Konzorcij, Ljubljana

19.00
MATIC ZORMAN: Dostojanstvo
Galerija UAUU, Ljubljana

20.00
JAKA GASAR: Herojska pot
Atrij ZRC, Ljubljana

21.00
PREDAVANJA
Atrij ZRC, Ljubljana

22.30
VEČERNE PROJEKCIJE
Atrij ZRC, Ljubljana

more»

 
 

4. JUNIJ

 
Arven Sakti Kralj Szomi, Empty or Full

Arven Sakti Kralj Szomi, Empty or Full

19.00
ARVEN ŠAKTI KRALJ SZOMI & NOEMI VEBERIČ LEVOVNIK: Dvojice
Galerija DLUL, Ljubljana

20.00
PREDAVANJA
Atrij ZRC, Ljubljana

21.30
VEČERNE PROJEKCIJE & PODELITEV NAGRAD
Atrij ZRC, Ljubljana

more»

 
 

7. JUNIJ

 
Marko Lipuš, Real Play Figures, 2014

Marko Lipuš, Real Play Figures, 2014

20.00
MEMORY LAB
Galerija Kult3000, Ljubljana

more»

 
 

8. JUNIJ

 
Olja Triaška Stafanović, Relay Race of Youth, 2014

Olja Triaška Stafanović, Relay Race of Youth, 2014

19.00
DREVESA KAMNIKA
Glavni trg, Kamnik

20.00
KAMČI
Mali grad, Kamnik

21.00
OLJA TRIAŠKA STEFANOVIĆ: Štafeta mladosti
Dom Kulture, Kamnik

more»

 
 

9. JUNIJ

 
Emina Djukic, Eminas Selfie, 2015

Emina Djukic, Eminas Selfie, 2015

22.00
NABIJ SE!
Boris plac, Tovarna Rog, Ljubljana

more»

 
 

10. JUNIJ

 
Saša Huzjak, Instagram, 2015

Saša Huzjak, Instagram, 2015

19.00
VZHODNI PREBLISKI
Vetrinjski dvor, Maribor

more»

 
 

14. JUNIJ

 

VIP

 

20.00
VIDEO IN PROGRESS
Galerija Alkatraz, Ljubljana

more»

 
 

15. JUNIJ

 
Mike Crawford, Alan Hranitelj, 2015

Mike Crawford, Alan Hranitelj, 2015

11.00
VIDEO IN PROGRESS
Galerija Alkatraz, Ljubljana

20.00
MIKE CRAWFORD: Portreti iz Shoreditcha
Kino Šiška, Ljubljana

more»

 
 

16. JUNIJ

 
Mirjana Rukavina: Here & There – Places of Absence

Mirjana Rukavina: Here & There – Places of Absence

20.00
MIRJANA RUKAVINA: Tukaj & Tam
Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Ljubljana

more»

 
 

23. JUNIJ

 
Jože Suhadolnik, Circus, 1999

Jože Suhadolnik, Circus, 1999

19.00
JOŽE SUHADOLNIK: 35
Galerija Vžigalica, Ljubljana

more»

 

Archives for 2014

 

28. MAJ

 
Bojan Salaj, Interierji II / Interiors II, 2006

Bojan Salaj, Interierji II / Interiors II, 2006

 

Sreda, 28. maja ob 19. uri:
BOJAN SALAJ: Interierji-korespondence
Narodna galerija, Ljubljana

 

Sreda, 28. maja ob 20. uri
NINA ĐURĐEVIĆ: Prostor vmes & Objekt(iv)na
Mala galerija, Cankarjev dom, Ljubljana more»

 
 

30. MAJ

 
G.R.A.M., Paparazzi (Dennis Hopper & Jack Nicholson), 1997

G.R.A.M., Paparazzi (Dennis Hopper & Jack Nicholson), 1997

Petek, 30. maja ob 18. uri:
G.R.A.M.: Reenactmedia
Photon – Center za sodobno fotografijo

Petek, 30. maja ob 20. uri:
Otvoritev festivala FOTONIČNI TRENUTKI 2014
Muzejska ploščad na Metelkovi, Ljubljana
Odpirajo se razstave: Zipped Worlds – Kult 3000 /
Zgodba o Balkanu – Slovenski etnografski muzej /
Sinergija Sarajeva – Kavarna SEM
more»

 
 

2. JUNIJ

 
Darije Petković, Duhovi preteklosti / Ghosts of the Past, 2009-2011

Darije Petković, Duhovi preteklosti / Ghosts of the Past, 2009-2011

 

Ponedeljek, 2. junija ob 19. uri:
DUŠAN ŠAROTAR: Duše
Trubarjeva hiša literature, Ljubljana

 

Ponedeljek, 2. junija ob 19:30. uri:
DARIJE PETKOVIĆ: Duhovi preteklosti
Desni atrij, Magistrat, Ljubljana

 

Ponedeljek, 2. junija ob 20. uri:
PREDAVANJE / VEČERNE PROJEKCIJE
Atrij ZRC & LP bar, Ljubljana

more»

 
 

3. JUNIJ

 
Uroš Abram, Sexy East, 2006

Uroš Abram, Sexy East, 2006

Torek, 3. junij ob 19. uri:
INSIDE-OUT (Uroš Abram, Antea Arizanović, Simon Chang)
Galerija Društva likovnih umetnikov Ljubljana

Torek, 3. junij ob 19:30. uri:
KATJA GOLJAT & ANDREJ FIRM: Žive stene
Galerija Prostor, Ljubljana

Torek, 3. junij ob 20. uri:
DIK BOUWHUIS: Turistične krajine
Atrij ZRC, Ljubljana

Torek, 3. junij ob 21. uri:
VEČERNE PROJEKCIJE / FILM
Atrij ZRC & LP bar, Ljubljana

more»

 
 

4. JUNIJ

 
Matjaž Rušt, #ljubljana, 2013-2014

Matjaž Rušt, #ljubljana, 2013-2014

Sreda, 4. junija ob 19. uri:
MATJAŽ RUŠT: #ljubljana
Bikofe, Ljubljana

 

Sreda, 4. junija ob 20. uri:
JANEZ PUHAR (1814-1864)
Atrij ZRC, Ljubljana

 

Sreda, 4. junija on 20:30. uri:
SPREGLED: Izbor študentskih del Oddelka za fotografijo VIST
Galerija Zorye, Tovarna Rog, Ljubljana

 

Sreda, 4. junija ob 21. uri:
PREDAVANJE / VEČERNE PROJEKCIJE
Atrij ZRC & LP bar, Ljubljana

more»

 
 

5. JUNIJ

 
Andrej Osterman, Zasilni pristanek / Emergency Landing, from the Grow Up! series, 2008

Andrej Osterman, Zasilni pristanek / Emergency Landing, from the Grow Up! series, 2008

Četrtek, 5. junij ob 19. uri:
distURBANces
Mednarodni grafični likovni center

 

Četrtek, 5. junij ob 20. uri:

VIDEO IN PROGRESS # 5
FOTOMORGANA 3
NIKA RUPNIK: City Jet

CUK Kino Šiška

more»

 
 

6.JUNIJ

 
Vangelis Georgas, Solze in parade / Tears and Parades, 2011-2012

Vangelis Georgas, Solze in parade / Tears and Parades, 2011-2012

Petek, 6. junija ob 18. uri:
VANGELIS GEORGAS: Solze in parade
Atelje-galerija Mikado, Ljubljana

Petek, 6. junija ob 19. uri:
ZDZISŁAW PACHOLSKI: Rekviziti atributi
ZVKDS, SVC Galerija, Ljubljana

Petek, 6. junija ob 20. uri:
POGOVOR / VEČERNE PROJEKCIJE
Atrij ZRC / LP bar, Ljubljana

Petek, 6. junija ob 22:15. uri:
SPORNO
ALUO, Ljubljana

more»

 
 

7. JUNIJ

 
Anja Medved, Spovednica thotapcev / Smugler's Confessional, 2010

Anja Medved, Spovednica thotapcev / Smugler’s Confessional, 2010

 

Sobota, 7. junija med 17. in 21. uro
VIDEO IN PROGRESS 5
Atrij ZRC & LP bar, Ljubljana

 

Sobota, 7. junija med ob 21. uri
*Podelitev nagrad za PORTFOLIO REVIEW in VEČERNE PROJEKCIJE

*Zaključna zabava festivala FOTONIČNI TRENUTKI 2014
Atrij ZRC & LP bar, Ljubljana

more»

 
 

10. JUNIJ

 
Patricija Stepanović, Interzone, 2013

Patricija Stepanović, Interzone, 2013

Torek, 10. junija ob 20. uri:
PATRICIJA STEPANOVIĆ: Interzone
Galerija Alkatraz, Ljubljana

 

Torek, 10. junija ob 21:30. uri:
ZUFALL – Fotografski performans
Galerija Zorye, Tovarna Rog, Ljubljana

more»

 
 

11. JUNIJ

 
Simon Podgoršek, Brez naslova / Untitled, 2014

Simon Podgoršek, Brez naslova / Untitled, 2014

 

Sreda, 11. junija ob 20. uri:
DVA KRAJA
Kulturni dom Kamnik

more»