Bohemi z Montparnassa

Jean Cocteau & Veno Pilon

2016

Sebastião Salgado: Geneza

pregledna razstava fotografskega velikana

2016

PhotoMagic

Stane Jagodič, Gábor Kerekes, Branko Lenart

2016

Portfolio Review 2016

  Festival Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2016 vabi fotografe, da predstavijo svoja dela na Portfolio Review, ki bo potekal […]

2016

Natečaj za Večerne projekcije

Mednarodni natečaj za sodobne fotografe

2016

VEČERNE PROJEKCIJE

 
 
 
Jasna Hribernik, Nostalgija: Ground Zero, Albedo, Photon 2012

Jasna Hribernik, Nostalgija: Ground Zero, Albedo, Photon 2012

2.-6. junij, od 21:30. do 23. ure v Atriju ZRC

V sklopu festivala Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2014 se odvijajo Večerne projekcije fotografij, ki se bodo v otvoritvenem tednu festivala predvajale v veličastnem ambientu Atrija ZRC na Novem trgu 2 v Ljubljani.


Večerne projekcije v Atriju ZRC nudijo možnost vsem izbranim fotografom in fotografinjam, da svoje avtorsko delo predstavijo širši strokovni in drugi zainteresirani javnosti. Večerne projekcije predstavljajo priložnost, da se širokemu krogu obiskovalcev festivala predstavijo tudi tisti fotografi in fotografinje, ki niso našli prostora na razstavah v sklopu festivala.

Sklop Večernih projekcij je tako namenjen predstavitvi širokega spektra avtorskih projektov, kjer je komisija poudarjeno iskala sveže pristope in aktualne tematike, ki odražajo dogajanje na globalnem prizorišču sodobne fotografije.

 

ZMAGOVALCI:

1. NAGRADA: Alexandra Polina, Nemčija / Uzbekistan

2. NAGRADA: Jasper Walter Bastian, Nemčija

3. NAGRADA: Alnis Stakle, Latvija

 

POSEBNA OMEMBA:

Evgeny Stepanets, Ukrajina
Sean Lee, Singapur
Anna Yeroshenko, Rusija

 

NAGRADE:
1. nagrada: samostojna razstava v Centru za sodobno fotografijo – Photon v letu 2015 + sponzorstvo v storitvah, ki ga podarja Fotoformat!
2. nagrada: izlet na Dunaj za dve osebi, ki ga podarja Turistična agencija Sonček
3. nagrada: paket treh pripomočkov – sledilcev, ki jih podarja Chipolo

 

SPORED VEČERNIH PROJEKCIJ:

Ponedeljek, 2. junij ob 21:30. uri

Glasbeni nastop Lada Jakše

Tekmovalni program (ob živi spremljavi Lada Jakše):

1. Amiko Li (Kitajska)
2. Andrea Neumann (Nemčija)
3. Tahir Ün (Turčija)
4. Felipe Abreu (Brazilija)
5. Svetlana Jovanović (Srbija)
6. Michiru Nakayama (Japonska / Francija)
7. Reza Nadji (Iran / Nemčija)
8. Milos Bicanski (Grčija)
9. Maša Lancner (Slovenija)
10. Marina Rosso (Italija)
11. Katerina Mistal (Švedska)
12. Karen Larson-Voltz (ZDA)
13. Martushka Fromeast (Poljska)
14. Jurij Korenjak (Slovenija)

Kurirana selekcija:

Roman Bezjak: “Univerza uporabnih znanosti Bielefeld”

 

Torek, 3. junij ob 21:30. uri

Tekmovalni program:

1. Aljaž Celarc (Slovenija)
2. Anna Tea (Poljska)
3. Ursula Sprecher & Andi Cortellini (Švica)
4. Min Kim Park (Korea / ZDA)
5. Bárbara Oettinger Searle (Čile)
6. Nenad Saljic (Hrvaška)
7. Nataša Segulin (Slovenija)
8. Vivien Ayroles (Francija)
9. Manuel Cosentino (Italija)
10. Wiktoria Wojciechowska (Poljska)
11. Jordi Huisman (Nizozemska)
12. Cédric Friggeri (Francija)
13. Bärbel Praun (Nemčija)
14. Dušan Popović (Srbija)
15. Matjaž Komel & Lea Jelenko (Slovenija)

Kurirana selekcija:

Sandra Vitaljić: “Hrvaška sodobna fotografija”

 

Sreda, 4. junija ob 21:30. uri

Tekmovalni program:

1. Alyssa Kazew (ZDA)
2. Vukica Vukas (Srbija)
3. This is my World (global)
4. Stefano Marchionini (Italija / Francija)
5. Simon Chang (Tajvan / Slovenija)
6. Lorenzo Masi (Italija)
7. Antoniya Marinova (Bolgarija)
8. Tatyana Palyga (Rusija)
9. Léonard Pongo (Belgija)
10. Karol Szymkowiak (Poljska)
11. Julie de Waroquier (Francija)
12. Jaka Bulc (Slovenija)
13. Ilias Georgiadis (Grčija)
14. Gregor Radonjič (Slovenija)
15. Benedikt Partenheimer (Avstralija)

Kurirana selekcija:

Ivan Petrović & Centar za fotografiju: “Iz osebnega zornega kota – fotografska scena v Srbiji 1980-2014”

 

Petek, 6. junija ob 21:30. uri
Kurirana selekcija:
Tuula Alajoki: “Avtorske prakse finske sodobne fotografije”

Tekmovalni program:

1. Frank Rothe (Nemčija)
2. Evgeniy Stepanets (Ukrajina)
3. Aljaž Celarc & Eva Pavlič Seifert (Slovenija)
4. Alexandra Polina (Nemčija)
5. Lee-Marie Sadek (Francija)
6. Sean Lee (Singapur)
7. Marco Castelli (Italija)
8. Marina Paulenka (Hrvaška)
9. Brett Skarbakka (Vietnam)
10. Jasper Walter Bastian (Nemčija)
11. Alnis Stakle (Latvija)
12. Barbara Poček (Slovenija)
13. Anna Yeroshenko (Rusija)
14. Edson Vieira Filho (Brazilija)
15. David Jakelic (Hrvaška)