Bohemi z Montparnassa

Jean Cocteau & Veno Pilon

2016

Sebastião Salgado: Geneza

pregledna razstava fotografskega velikana

2016

PhotoMagic

Stane Jagodič, Gábor Kerekes, Branko Lenart

2016

Portfolio Review 2016

  Festival Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2016 vabi fotografe, da predstavijo svoja dela na Portfolio Review, ki bo potekal […]

2016

Natečaj za Večerne projekcije

Mednarodni natečaj za sodobne fotografe

2016

VEČERNE PROJEKCIJE

 
 
 
Alexandra Polina, Generation 60, 2014 - zmagovalka Večernih projekcij 2014 / Evening Projections winner of 2014

Alexandra Polina, Generation 60, 2014 – zmagovalka Večernih projekcij 2014 / Evening Projections winner of 2014

Znani so zmagovalci Večernih projekcij za leto 2016:

  1. Klaus Pichler s serijo “Golden Days Before They End”
  2. Igor Pisuk s serijo “Deceitful Reverence”
  3. Marta Zgierska s serijo “Post”

 

V sklopu festivala Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2016 je 3. in 4. junija potekala druga edicija Večernih projekcij, kjer je bila publika soočena z mednarodnim izborom del fotografskih ustvarjalcev, ki so se prijavili na Photonov natečaj. Večerne projekcije predstavljajo širok spekter avtorskih projektov, ki razkrivajo sveže pristope in aktualne teme in ki odražajo dogajanje na globalnem prizorišču sodobne fotografije.

Tričlanska komisija v sestavi Miha Colner (kustos pri Photonu in publicist), Emina Djukić (predavateljica, fotografinja in publicistka) in Jasna Jernejšek (kustosinja in koordinatorka pri Photonu) je tako med 244 prispelimi prijavami izbrala 46 fotografskih del, serij in projektov, ki so predstavljeni v sklopu Večernih projekcij.

Prav tako žirija izbere tri nagrajence natečaja, ki so razglašeni ob zaključku dogajanja, 4. junija zvečer. Zmagovalec natečaja prejme povabilo na samostojno razstavo v Photonu – Centru za sodobno fotografijo v Ljubljani v sezoni 2017.

3. junij:

1. Francesco Merlini (Italija)
2. Andrea Eichenberger (Brazilija)
3. Evgeniy Stepanets (Ukrajina)
4. Shu-Chen Chen (Tajvan)
5. Klaus Pichler (Avstrija)
6. Boris Eldagsen (Nemčija)
7. Violeta Tešić (Srbija)
8. Superultraextra art-duo (Eva Bold & Patryk Hadas) (Poljska)
9. Fabian Rockenfeller (Nemčija)
10. Bastien Roustan (Francija)
11. Uroš Kastelic (Slovenija)
12. Andrea Palašti (Srbija)
13. Federico Estol (Urugvaj)
14. Hiro Tanaka (Japonska)
15. Julia Autz (Nemčija)
16. Marta Zgierska (Poljska)
17. Gilles Roudière (Francija):
18. Kumi Oguro (Japonska / Belgija)
19. Maša Kores (Slovenija)
20. Laureen Machu (Francija)
21. Juha Arvid Helminen (Finska)
22. Olga Matveeva (Rusija)
23. Jorge Lopez (Španija)

4. junij

1. Yanina Shevchenko & Kyler Zeleny (Rusija / Španija / Kanada)
2. Marie Sordat (Belgija)
3. Muhammad Fadli (Indonezija)
4. Michel le Belhomme (Francija)
5. Fotosfera (Slovenija)
6. Anna Horčinová (Slovaška)
7. Michal Korta (Poljska)
8. Belgrade Raw group (Srbija)
9. Christine Pearl (ZDA)
10. Mariya Kozhanova (Rusija)
11. Igor Pisuk (Poljska)
12. Marko Stojanović (Srbija)
13. Sandrine Lopez (Francija)
14. Ekaterina Vasilyeva (Rusija)
15. Arianna Sanesi (Italija)
16. Manuel Armenis (Nemčija)
17. Véronique L’Hoste (Francija)
18. Ke Peng (Kitajska)
19. Djordje Odanović (Srbija)
20. Kai Löffelbein (Nemčija)
21. Mischa Christen (Švica)
22. Yoshikatsu Fujii (Japonska)
23. Luka Kedžo (Hrvaška)

 

Naslov: Novi trg 2, Ljubljana