Bohemi z Montparnassa Bohemians from Montparnasse

Jean Cocteau & Veno Pilon Jean Cocteau & Veno Pilon

2016

Sebastião Salgado: Geneza Sebastião Salgado: Genesis

pregledna razstava fotografskega velikana overview exhibition of the notorious photographer

2016

PhotoMagicPhotoMagic

Stane Jagodič, Gábor Kerekes, Branko Lenart Stane Jagodič, Gábor Kerekes, Branko Lenart

2016

Portfolio Review 2016

  Festival Fotonični trenutki – Mesec fotografije 2016 vabi fotografe, da predstavijo svoja dela na Portfolio Review, ki bo potekal […]

2016

Natečaj za Večerne projekcije Open call for Evening Projections

Mednarodni natečaj za sodobne fotografe International contest for contemporary photographers

2016

Guest Selections

Archives for 2014

 

100×100=900

 
Emilio Rizzo, Tales (1957), 2013

Emilio Rizzo, Tales (1957), 2013

Silvia De Gennaro, Joie de vivre (1907), 2013

Silvia De Gennaro, Joie de vivre (1907), 2013

Didier Feldmann, Wall street crash (1929), 2013

Didier Feldmann, Wall street crash (1929), 2013

Francesca Fini, White noise (1965), 2013

Francesca Fini, White noise (1965), 2013

Paola Luciani, Xa (1974), 2013

Paola Luciani, Xa (1974), 2013

100x100=900

Magmart

Video in Progress 5: Odsevi preteklosti

Gostujoča selekcija: 100×100=900 (100 VIDEO UMETNIKOV SESTAVI STOLETJE)

Sodelujoči umetniki: Alysse Stepanian (IR), Evelin Stermitz (AT), Gruppefisch (DE), Emily Alden Foster (US), Danilo Stojić (RS), Marcia Beatriz Granero (BR), Hervé Penhoat (FR), Silvia De Gennaro (IT), Ries Straver (NL), Alessandro Amaducci (IT), Carl Knickerbocker (US), Mauricio Sanhueza (PE), David Cheung (CN), Arthur Tuoto (BR), Nara Denning (US), Paolo Bandinu (IT), Ulf Kristiansen (NO), Piero Chiariello (IT), ferrie = differentieel (NL), Barbara Agreste (IT), Agustin Sanchez (MX), Liang Zhao (CN), Elisabetta Di Sopra (IT), Venugopal V.G. (IN), Maria Korporal (NL), Dennis H. Miller (US), Mario Raoli (IT), Antonello Novellino (IT), Ouestbrouq (US), Videopaper (FR), soundbarrier (IT), Khaled Hafez (EG), Murka (EE), Evo Preisner (NL), Loredana Raciti (SD), Robert Ladislas Derr (US), Ora Kolmanovsky (RU), Cleantho Viana (BR), Iñigo Orduña & Claudio Molinari Dassatti (AR), Marina Fomenko (RU), Lino Strangis (IT), Juanma Carrillo (ES), Debra Fear (GB), Tal Lotan (IL), Alejandro Ramirez (ES), Eli Souaiby (LB), Manuel Díaz (MX), Gennaro Cicalese (IT), Ann Steuernagel (US), Henry Gwiazda (US), Caroline Koebel (US), Christin Bolewsky (DE), Chiara Mazzocchi (IT), Cláudia Melo (PT), Roßbacher Gerald & Weingärtner Michael (AT), Joe Hambleton (CA), Alessandro De Vita (IT), Emilio Rizzo (CH), Thorsten Fleisch (DE), Arnaud Brihay (BE), Wong Pak Yin (HK), Tania Antoshina & Artur Muradyan (RU), Malaventura (ES), Andreas Mares (AT), Erika Matsunami (JP), Francesca Fini (IT), Zlatko Ćosić (BA), Ezra Wube (ET), Hernan Apablaza (CL), Marcus Shahar (IL), Loredana Antonelli (IT), Margit Nobis (AT), Recep Akar (TR), Alexandra Mitlyanskaya (RU), Paola Luciani (IT), Gérard Cairaschi (FR), Noriko Okaku (JP), Salvatore Insana (IT), Khalil Charif (BR), Boldizsar (HU), Resmi Al Kafaji (IQ), Eleonora Manca (IT), Azahara Cerezo (ES), Kevork Mourad (SY), Eden Orion (IL), Vladimir Todorović (RS), Agata Chiusano (IT), Matías Montarcé (ES), liant0 (IT), Laurel Beckman (US), Rona Rangsch (DE), Francesca Leoni (IT), Nida Fatima Khan (PK), Colette Copeland (US), Philip Sanderson (GB), Emeka (NG), Ishii Jun’ichiro (JP), Giang Nguyen Hoang (VN), Nisrine Boukhari (SY), Russell J. Chartier & Paul J Botelho (US)

Idejni vodja in umetniški direktor: Enrico Tomaselli (IT)
Produkcija: Magmart | video under vulcano, Napoli, 2013
Prizorišče: Kino Šiška (Komuna), Trg prekomorskih brigad 3, Ljubljana

Urnik predvajanja:

Obdobje 1900-1924 (1h 27min)
četrtek, 5. junij 2014, ob 13.00
petek, 6. junij 2014, ob 14.45
sobota, 7. junij 2014, ob 21.10

Obdobje 1925-1949 (1h 23min)
četrtek, 5. junij 2014, ob 15.30
petek, 6. junij 2014, ob 19.00
sobota, 7. junij 2014, ob 13.15

Obdobje 1950-1974 (1h 45min)
četrtek, 5. junij 2014, ob 19.15
petek, 6. junij 2014, ob 21.40
sobota, 7. junij 2014, ob 18.45

Obdobje 1975-1999 (1h 30min)
petek, 6. junij 2014, ob 12.00
sobota, 7. junij 2014, ob 15.50

more»

 
 

Afriški časovni stroj The African time machine

 
Neil Beloufa: Kempinski, 2007

Neil Beloufa: Kempinski, 2007

Bofa da Cara: My African Mind, 2010

Bofa da Cara: My African Mind, 2010

Sammy Baloji: Mémoire, 2007

Sammy Baloji: Mémoire, 2007

Aryan Kaganof, Society of the Spectacle, 2011

Aryan Kaganof, Society of the Spectacle, 2011

Theo Eshetu: Lightning Strikes, 2009

Theo Eshetu: Lightning Strikes, 2009

Kgafela oa Magogodi & Jyoti Mistry: Itchy City

Kgafela oa Magogodi & Jyoti Mistry: Itchy City

Ezra Wube: Hold de Door, 2011

Ezra Wube: Hold de Door, 2011

Julia Raynham: Ruling of the Night, 2008

Julia Raynham: Ruling of the Night, 2008

Lowave

Video in Progress 5: Odsevi preteklosti

Gostujoča selekcija: AFRIŠKI ČASOVNI STROJ

Sodelujoči umetniki: Bofa da Cara (AO/ES), Sammy Baloji (CG), Aryan Kaganof (ZA), Theo Eshetu (ET), Kgafela oa Magogodi & Jyoti Mistry (ZA), Ezra Wube (US/ET), Julia Raynham (ZA), Neil Beloufa (DZ/FR)

Kustosi: Silke Schmickl, Mickaël Robert-Gonçalves, Jeremy Chua (Lowave, FR)
Produkcija: Lowave, Pariz, 2014
Trajanje: 1h 2min
Prizorišče: Kino Šiška (Komuna), Trg prekomorskih brigad 3, Ljubljana

Urnik predvajanja:
četrtek, 5. junij 2014, ob 18.10
petek, 6. junij 2014, ob 16.15
sobota, 7. junij 2014, ob 14.45

more»